101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

sn

Bardzo bogaty był w tym roku kalendarz wydarzeń, związanych z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości.

Już 8 listopada wspólnie z uczniami z dziewiętnastu tysięcy polskich szkół, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Cała społeczność szkolna zebrała się na boisku przed budynkiem przy ulicy 1 Maja i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewała a capella cztery zwrotki Hymnu Polski.

Tego samego dnia miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Gośćmi tego wydarzenia byli burmistrz Trzemeszna oraz radni Rady Miejskiej Trzemeszna.

11 listopada wspólnie z wieloma mieszkańcami Trzemeszna oraz władzami samorządowymi wzięliśmy udział w uroczystej mszy za Ojczyznę, a następnie na cmentarzu parafialnym złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na pomnikach pamięci narodowej, poświęconych bohaterom walk o wolność i niepodległość Ojczyzny.

s1s2

s3

Wtorek 12 listopada był dniem w barach narodowych. Tego dnia uczniowie wszystkich klas przystroili swoje ubrania biało – czerwoną kokardą narodową, co było pierwszym w tym roku szkolnym zadaniem, w ramach międzyklasowego współzawodnictwa „Zgrana Klasa”. Tego samego dnia po szkolnym korytarzu rozniósł się zapach wojskowej grochówki, serwowanej obok rogali i babeczek w niepodległościowej kawiarence. Została ona zorganizowana przez samorząd uczniowski.

s4

s5

Natomiast w środę 13 listopada ubrani w stroje galowe, obejrzeliśmy okolicznościowy program artystyczny poświęcony odzyskaniu niepodległości. Szerzej o tym wydarzeniu piszemy w tym miejscu http://www.tsp2.edu.pl/apel-z-okazji-swieta-niepodleglosci .

Autor: Przemysław Woźny