BIWAK ZUCHÓW

z1

Podczas weekendu w dniach 29.11 – 01.12. 2019 r. na terenie naszej szkoły odbył się biwak 6 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Indian”. Zuchy pod opieką druhny Teresy Górnej, Zosi Pruss, Anastazji Wikaryczak i Nikodema Bielasia spędziły trzy dni na poszukiwaniach magii Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszego dnia urządzały siedzibę elfów oraz uczestniczyły w grach, zabawach i nocnym świecznisku.

BIWAK HARCERSKI W WYDARTOWIE

B1

10 WDH „Polanie” im Bolesława Chrobrego w dniach 22 – 24. 11.2019r. zorganizowała biwak halloweenowy w świetlicy wiejskiej w Wydartowie. Kadrę biwaku stanowili: Jagna Jatczak, Mateusz Woźniak, Leon Ciesielski, Martyna Wekwerth oraz zastępowi pomagający w utworzeniu zajęć Michalina Łabęcka i Szymon Tomaszewski. Harcerze brali udział w rywalizacji zastępów, w grach terenowych i zespołowych, poznali zwyczaje pośmiertne z różnych krajów, uczestniczyli w warsztatach podczas których stworzyli własne koszulki, rzeźbili dynie czy uczyli się przygotowywać obiady.

ZJAZD ZWYKŁY HUFCA TRZEMESZNO

kjkh

15 listopada 2019 roku w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się Zjazd Zwykły Hufca Trzemeszno. Zgromadził on kadrę instruktorską hufca, Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej dh hm. Tomasza Kujaczyńskiego, przedstawiciela Chorągwi dh Jarosłąwa Zimniaka oraz zaproszonych gości: v-ce Burmistrza Dariusza Jankowskieo, Przewodniczącego Rady Miejskiej Benedykta Nitkę, Dyrektor ZSOiZ p. Ilonę Adamską, Dyrektor SP nr 2 w Trzemesznie p. Sławomira Kupsia.

WARTY HONOROWE 01.11.2019

w2

Harcerze z 8 DH "Odkrywcy" im Vasco da Gamy w dniu 01. 11. 2019 r. pełnili warty honorowe przy grobie upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego. Była to służba podkreślająca pamięć harcerzy o bohaterach, których imię nosi Hufiec Trzemeszno, do którego należą.

HUFCOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

w0

W dniach 19-20 października harcerze z naszego szczepu wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Hufiec Trzemeszno. Zwiedzili: Muzeum Harcerstwa, Łazienki Królewskie,zobaczyli pomnik Jana Kilińskiego, Małej Syrenki czy Nieznanego Żołnierza. Odwiedzili również Powązki i złożyli znicze przy grobach harcerzy z Szarych Szeregów – Alka (Aleksy Dawidowski), Rudego (Jan Bytnar) i Zośki (Tadeusz Zawadzki). Wycieczka odbywała się także śladami znanych trzemesznian i mieszkańców gminy – Jerzego Waldorffa, Jana Kilińskiego oraz harcerki – Przewodniczącej ZHP – hm.

PRZEJŚCIE POMIĘDZY DRUŻYNAMI W SZCZEPIE

p8

15 października 2019 r. odbyło się uroczyste przejście zuchów i harcerzy do drużyn programowo starszych w szczepie. Zuchy, które uczęszczają już do IV klasy opuściły swoją gromadę i oficjalnie wstąpiły do 8 DH "Odkrywcy" a najstarsza druhenka z 8 DH wstąpiła do 10 WDH "Polanie". Uroczyste przejście rozpoczęło się grą miejską, podczas której członkowie szczepu musieli wykazać się odwagą, szybkością, umiejętnością logicznego myślenia oraz zgraniem zespołowym, całość zakończyło świecznisko w świetlicy SP 2 poprowadzone przez szczepową Beatę Marciniak.

BIWAK 8 DH "ODKRYWCY"

bb

W dniach 4-6 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie odbył się biwak 8 DH ,,Odkrywcy” pt.: ,,Magiczny świat Harry’ego Pottera”. Opiekę nad harcerzami sprawowały druhny Martyna i Paulina Kwiatkowskie, a w przygotowanie zajęć włączyli się zastępowi, sympatycy oraz przyboczni drużyny. Podczas biwaku harcerze uczestniczyli w quizie znajomości przygód Harrego Pottera, grali w quidditcha, wzięli udział w balu, uczestniczyli w rywalizacji między zastępowej oraz licznych grach terenowych i samarytańskich doskonalących ich wiedzą z zakresu technik harcerskich.

HARCERSKI FESTIWAL PIOSENKI

f1

04. 10. 2019 r. w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie odbył się Harcerski Festiwal Piosenki pt.: ,,Odkrywamy nieznane... piosenki wojenne i patriotyczne". Festiwal został przygotowany i przeprowadzony przez 8 DH "Odkrywcy" pod przewodnictwem i opieką druhen: Pauliny i Martyny Kwiatkowskich. Wzięły w nim udział wszystkie drużyny z Hufca Trzemeszno oraz Krąg Instruktorski i Krąg Seniorów. Najlepsi otrzymali dyplomy pamiątkowe i drobne upominki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla wszystkich oraz wspólnych pląsów i zabaw.

SŁUŻBA WARTOWNICZA I SZTANDAROWA

warty

01. 09. 2019 r. harcerze z naszego szczepu wzięli udział w gminnych obchodach upamiętniających wybuch II Wojny Światowej I pełnili służbę wartowniczą i sztandarową przy pomniku Jana Kilińskiego oraz podczas Mszy św. w trzemeszeńskiej bazylice.

10. 09. 2019 r. harcerze pełnili służbę wartowniczą podczas odsłonięcia w Niewolnie tablicy upamiętniającej wkroczenie wojsk nazistowskich do Trzemeszna.