KONKURS RECYTATORSKI "ŻYCIE SŁOWEM PISANE"

W konkursie recytatorskim "Życie słowem pisane" zorganizowanym 14.11.2019 roku przez Dom Kultury w Trzemesznie naszą szkołę reprezentowali: Hubert Frelich, Blanka Mszanecka,, Maja Olejniczak Aniela Sobecka i Amelia Soberka z klasy II i III, a także Agata Bartkowiak z V b, Malwina Frelich z VII a, Martyna Napiątek z V a oraz Wiktoria Rożek z VII b. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 40 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Jury oceniło, że poziom konkursu był wysoki, a recytatorzy zadbali o interesującą interpretację i wyraz artystyczny.

KONKURS W BIBLIOTECE

W październiku w ramach obchodu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano konkurs planszowy „Karykatury pisarzy i poetów polskich” dla uczniów klas V-VII. Celem konkursu było rozpoznawanie portretów twórców literatury polskiej. W konkursie udział wzięło 15 uczestników.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 18.10.2019 r. uczniowie należący do Kółka teatralnego "Cztery żywioły" oraz do Szkolnego chóru "Kantata" zaprezentowali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom program artystyczny zatytułowany "Dzień Edukacji na wesoło". Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia oraz wręczyli symboliczne upominki.
Autor: Renata Gezella - Figaj

AKCJA SPOŁECZNA "ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI"

W niedzielę 27 października przedstawiciele grona uczniowskiego i nauczycielskiego wzięli udział w jedenastej edycji regionalnej akcji „Zapal Znicz Pamięci” organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Radio Poznań. Wspólnie z panem burmistrzem Krzysztofem Derezińskim, przewodniczącym Rady Miejskiej panem Benedyktem Nitką oraz delegacją Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzemesznie, zapaliliśmy znicze w miejscach, poświęconych pamięci ofiar niemieckiego terroru z 1939 roku.

WYJĄTKOWE LEKCJE WOS I HISTORII

22 października klasa VIII A udała się na wycieczkę do Gniezna. W pierwszej stolicy Polski uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. W obu instytucjach uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników powyższych instytucji. W starostwie odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie, podczas której uczniowie poznawali zagadnienia związane z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego, natomiast w muzeum, podczas lekcji historii, zgłębili swoją wiedzę na temat wczesnośredniowiecznego wojowania.