KONKURS EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Uczniowie klasy II b i III po raz drugi wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Konkurs polega na zorganizowaniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz stworzenia dekoracji klasy wykonanej z materiałów użytych wtórnie i w nawiązaniu do przygód Gangu Słodziaków. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie gościli leśniczego p. Sergiusza Przybylskiego, dyrekcję naszej szkoły: p. Sławomira Kupsia i p.

KONKURS PLASTYCZNY „ MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z WIERSZY J.TUWIMA”.

W dniu 9 i 16 października odbył się konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z wierszy Juliana Tuwima”. Konkurs został zorganizowany z okazji 125 rocznicy urodzin poety. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III. Po wysłuchaniu wybranych wierszy J.Tuwima uczniowie wykonali pracę plastyczną dowolną techniką. W konkursie wzięło udział 61 uczestników. Jury w składzie p. Maria Dombek, p. Anna Kowalczyk i p. Jolanta Świerkot oceniły prace uczniów.

Laureaci:

WIOSNA 2019

Dnia 21 marca uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki zebrali się na boisku szkolnym, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Kolorowo przebrani, przynieśli ze sobą marzanny – symbol zimy. Dzieci obejrzały krótką część artystyczną przygotowaną przez trzecioklasistów. Następnie żegnając zimę spalono marzanny i na zachmurzonym dotąd niebie pojawiło się wiosenne słoneczko.

Zdjęcia w galerii.

Autor: Jolanta Świerkot

WIELKA MAPA POLSKI

Klasa 3 przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wielka mapa Polski", organizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami i trwa od 21.01.2019 r. do 30.06.2019 r.

TEATRZYK KAMISHIBAI

W klasach II i III odbyły się zajęcia rozpoczynające cykl spotkań prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Teatrzyk kamishibai jako forma upowszechniania czytelnictwa”. To innowacja metodyczna, której przewodnim celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodszych dzieci. Kamishibai w dosłownym tłumaczeniu z języka japońskiego oznacza papierowy teatr.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 28.02.2019r. w godzinach popołudniowych odbył się Bal karnawałowy dla klas I-III i oddziału przedszkolnego. Oprawę muzyczną i zabawy przy muzyce przygotował dj Artur, a konkursy wychowawczynie z klas I-III. Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek, napoje i nagrody za udział w konkursach.

Zdjęcia z balu do obejrzenia w  galerii.

Autor: Teresa Górna