WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Przed pierwszym dzwonkiem.

Drodzy rodzice! Wasze dziecko idzie do szkoły!

Obowiązkiem Waszego dziecka będzie:

- punktualnie przychodzić na zajęcia;
- codziennie mieć w tornistrze odpowiednie przybory szkolne, podręczniki i zeszyty;
- systematycznie uczyć się w szkole i w domu;
- właściwie zachowywać się w szkole i poza szkołą ,w stosunku do kolegów oraz osób
dorosłych;
- szanować przybory własne i kolegów;
- sumiennie wykonywać wszystkie obowiązki w szkole i w domu.

Wyprawka pierwszoklasisty

CHEMICZNE CZARY MARY

W czwartkowy poranek jedna z sal zamieniła się w...laboratorium chemiczne. A to za sprawą pani chemiczki, która odwiedziła naszych przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III. Dzieci mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: dymiący wulkan, kameleon-uparte kolory, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw, zmianę kolorów różnych cieczy, itd. Niektórzy z naszych dzielnych obserwatorów zamienili się w prawdziwych naukowców i wykonywali doświadczenia razem z chemiczką.

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 14 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala szkolna zamieniła się w salę balową. Bajkowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Dzięki wspaniałemu prowadzeniu imprezy przez didżeja Marka, przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wyśmienicie. W przerwach między szalonymi tańcami odbywały się zabawy i konkursy. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

kar

WALENTYNKI

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia walentynek. W każdej klasie pojawiły się czerwone serca, a uczniowie w swoich strojach mieli czerwone elementy. Przez cały tydzień uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. W piątek 14 lutego „Amorki” z klasy Ia przekazały kartki adresatom.

NAJMŁODSI DLA WOŚP

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku uczniowie klas I – III włączyli się w tę akcję charytatywną. W piątek odbył się w szkole kiermasz słodkości i liczne licytacje. W niedzielę uczniowie z klas: Ia, Ib, IIa oraz III zaprezentowali program artystyczny w hali OSiR podczas Finału WOŚP. W kawiarence stoły uginały się pod ciężarem wszelkiego rodzaju ciast, ciasteczek i babeczek przygotowanych przez rodziców. Dzieci z oddziału przedszkolnego, czyli Biedronki i Krasnoludki również włączyły się do akcji. Udało się zebrać prawie 2400 zł.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDUJE TOBIE SERCE MOJE"

W czwartek, 19 grudnia 2019 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek „Kolęduje Tobie moje serce” w wykonaniu dzieci z klas IIa, IIb i III, który wprowadził najmłodszych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. Koncert został zorganizowany przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a przez to przypominać, że: „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE I MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki.

Nasz szanowny Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i każdego obdarował słodkościami. Dzieci w różny sposób dziękowały Mikołajowi.

Z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego „Krasnoludki” oraz dzieci z klas I – III wybrały się do kina na film „Kraina Lodu 2”. Dziękujemy Święty Mikołaju !

ANDRZEJKI

Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana uczniowie klasy IIa zamienili swoją salę w miejsce czarów i magii. Wróżki i wróżbici zaprosili dzieci z pozostałych klas na wspólne odkrywanie przyszłości. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, więc nie wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela. Z okazji Święta Pluszowego Misia, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia-pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia z udziałem zaproszonych gości: burmistrza p. Krzysztofa Derezińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej p. Benedykta Nitka, radnych: p. Marcina Jakubiaka, p.