KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDUJE TOBIE SERCE MOJE"

W czwartek, 19 grudnia 2019 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek „Kolęduje Tobie moje serce” w wykonaniu dzieci z klas IIa, IIb i III, który wprowadził najmłodszych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. Koncert został zorganizowany przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a przez to przypominać, że: „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE I MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki.

Nasz szanowny Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i każdego obdarował słodkościami. Dzieci w różny sposób dziękowały Mikołajowi.

Z okazji mikołajek dzieci z oddziału przedszkolnego „Krasnoludki” oraz dzieci z klas I – III wybrały się do kina na film „Kraina Lodu 2”. Dziękujemy Święty Mikołaju !

ANDRZEJKI

Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana uczniowie klasy IIa zamienili swoją salę w miejsce czarów i magii. Wróżki i wróżbici zaprosili dzieci z pozostałych klas na wspólne odkrywanie przyszłości. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, więc nie wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela. Z okazji Święta Pluszowego Misia, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego misia-pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia z udziałem zaproszonych gości: burmistrza p. Krzysztofa Derezińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej p. Benedykta Nitka, radnych: p. Marcina Jakubiaka, p.

KONKURS EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Uczniowie klasy II b i III po raz drugi wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Konkurs polega na zorganizowaniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz stworzenia dekoracji klasy wykonanej z materiałów użytych wtórnie i w nawiązaniu do przygód Gangu Słodziaków. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie gościli leśniczego p. Sergiusza Przybylskiego, dyrekcję naszej szkoły: p. Sławomira Kupsia i p.

KONKURS PLASTYCZNY „ MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z WIERSZY J.TUWIMA”.

W dniu 9 i 16 października odbył się konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z wierszy Juliana Tuwima”. Konkurs został zorganizowany z okazji 125 rocznicy urodzin poety. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III. Po wysłuchaniu wybranych wierszy J.Tuwima uczniowie wykonali pracę plastyczną dowolną techniką. W konkursie wzięło udział 61 uczestników. Jury w składzie p. Maria Dombek, p. Anna Kowalczyk i p. Jolanta Świerkot oceniły prace uczniów.

Laureaci:

WIOSNA 2019

Dnia 21 marca uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki zebrali się na boisku szkolnym, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Kolorowo przebrani, przynieśli ze sobą marzanny – symbol zimy. Dzieci obejrzały krótką część artystyczną przygotowaną przez trzecioklasistów. Następnie żegnając zimę spalono marzanny i na zachmurzonym dotąd niebie pojawiło się wiosenne słoneczko.

Zdjęcia w galerii.

Autor: Jolanta Świerkot

WIELKA MAPA POLSKI

Klasa 3 przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wielka mapa Polski", organizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami i trwa od 21.01.2019 r. do 30.06.2019 r.

TEATRZYK KAMISHIBAI

W klasach II i III odbyły się zajęcia rozpoczynające cykl spotkań prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Teatrzyk kamishibai jako forma upowszechniania czytelnictwa”. To innowacja metodyczna, której przewodnim celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodszych dzieci. Kamishibai w dosłownym tłumaczeniu z języka japońskiego oznacza papierowy teatr.