ŚWIĄTECZNIE U BIEDRONEK

18 grudnia 2019 r. przedszkolaki z grupy Biedronki wystawiły dla swoich rodziców i zaproszonych gości przedstawienie bożonarodzeniowe, które wprowadziło wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Następnie dzieci złożyły rodzicom świąteczne życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i wraz z rodzicami spędziły czas przy świątecznym stole.

ZABAWY Z WOJOJOJEM

Dnia 4 grudnia przedszkolaki z grupy Biedronki i Krasnoludki oraz uczniowie z klas I-II wzięli udział w warsztatach     nt. "Zabawy z Wojojojem! Czyli co przedszkolak/uczeń powinien wiedzieć o Piastach." W świat naszych przodków wprowadziła najmłodszych maskotka Wojojoj z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak żyli ludzie 1000 lat temu oraz miały możliwość zobaczenia replik przedmiotów wczesnośredniowiecznych.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE BIEDRONKI

Dnia 23 października br. odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dla Biedronek było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań -stały na jednej nodze, podskakiwały i uśmiechały się do publiczności- po czym Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To kolejny rok, gdy świętują maluchy z całego kraju. Celem jest dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W Szkole nr 2 nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jedną z nich była wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie. Przypomniane zostały numery alarmowe oraz sposób poprawnego wzywania służb ratunkowych, a także podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Przedszkolaki w DELI Parku

W dniu 13.06.2019 grupa ,,Krasnoludki" odwiedziła DELI park, park edukacyjno-rozrywkowy. Atrakcje Parku dały możliwość spędzenia całego dnia na świeżym powietrzu. Dzieci zobaczyły okazy zwierząt prehistorycznych, gigantyczne owady i park miniatur.Opiekunami wycieczki były panie: Anna Kulczycka, Renata Maciejewska, Izabela Schillak-Rodak, Halina Iwińska.