KARMA DLA SCHRONISKA

W dniu 12.11.2019 r. członkowie kółka przyrodniczego oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie udali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie, by przekazać zbieraną w czasie szkolnej inicjatywy karmę.

WYCIECZKA DO LULKOWA

W dniu 24.10.2019r. firma Remondis Aqua na zlecenie Gminy Trzemeszno zorganizowała nieodpłatnie wycieczkę edukacyjną do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Lulkowie prowadzonego przez firmę Urbis Sp.zo.o. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy VIa. Po zakładzie oprowadzał nas kierownik Jerzy Uting.

GRABIENIE LIŚCI KASZTANOWCA

Członkowie Kółka przyrodniczego wzięli udział w akcji grabienia liści kasztanowców. Zebrane przez uczniów liście, gromadzone w workach, były przewożone przez firmę komunalną na składowisko odpadów, gdzie poddano ich kompostowaniu. To właśnie ta metoda pozwala zmniejszyć nawet do 30 procent populację szrotówka kasztanowcowiaczka. Podczas trwania całej akcji zebrano w sumie 10 worków z liśćmi.
Chodziło nie tylko o jednorazowe sprzątnięcie liście, lecz także o zachęcenie zarządców zadrzewionych terenów do takiego sprzątania.

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOTA

Dnia 14 lutego podczas zajęć kółka przyrodniczego, odbył się konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego. W konkursie udział wzięło 12 uczestników-uczniów z klasy IVa i IVb , których zadaniem było narysować portret kota dowolną techniką plastyczną. Dzieci wykonały przepiękne prace, dlatego komisja konkursowa w składzie: Piotr Kubiak, Renata Gezella-Figaj postanowiła przyznać 2 pierwsze miejsca, 2 drugie miejsca i 2 trzecie miejsca oraz wyróżnić 6 pozostałych prac.

LEŚNA STOŁÓWKA ZAOPATRZONA

Akcja „Dokarmiania zwierząt zimą” zakończona. W czwartek 14 lutego b.r. zbierana przez uczniów karma dla zwierząt została przekazana do Leśnictwa Smolary. Zebraliśmy w sumie ponad 200 kg, w tym: suche pieczywo, ok. 60 kg ziemniaków, 20 kg buraczków czerwonych, 20 kg marchwi, kilka kilogramów orzechów, kapusta, ziarno zbóż (kaszę, ryż, kukurydzę, słonecznik, płatki owsiane i kukurydziane i inne smakołyki.