GMINNE ZMAGANIA SZCZYPIORNISTÓW

Dnia 10 grudnia w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce ręcznej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). W kategorii chłopców nasi uczniowie okazali się najlepsi, dziewczętom przypadła w udziale czwarta lokata.

DZIEWCZĘTA

TYM RAZEM UNIHOKEJ DZIEWCZĄT

W piątek 22 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się kolejny etap pierwszej edycji Szkolnego Rankingu Sportowego. Tym razem dziewczęta zostały zaproszone na turniej unihokeja. Do rozgrywek zgłosiły się dwa zespoły z klas V – VI oraz jedna drużyna z klas VII – VIII. W związku z tym odbyło się tylko jedno spotkanie. Zwycięzcą okazała się klasa V A. Drugą lokatę wywalczyły reprezentantki klasy V B.

NOMINOWANE W PLEBISCYCIE GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

Najstarszy dziennik ukazujący się w województwie wielkopolskim – „Głos Wielkopolski” jest organizatorem czwartej edycji plebiscytu MISTRZOWIE SPORTU. Wśród nominowanych w kategorii Sportowiec Junior 2019 znalazły się uczennice naszej szkoły - Aleksandra Olejniczak i Wiktoria Rożek. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o głosowanie na te uzdolnione trzemesznianki, które poprzez swoje sukcesy sportowe promują i rozsławiają naszą małą ojczyznę.

SPORTOWA RYWALIZACJA TRWA

W piątek 15 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się kolejny etap pierwszej edycji Szkolnego Rankingu Sportowego. Tym razem chłopcy rozegrali turniej w unihokeja w dwóch, wcześniej ustalonych, kategoriach wiekowych. Do rozgrywek zgłosiły się trzy zespoły z klas V – VI oraz jedna drużyna z klas VII – VIII. W związku z tym rywalizacja toczyła się tylko w młodszej grupie systemem "każdy z każdym". Ostatecznym zwycięzcą okazała się klasa VI A.

NIE MIAŁA SOBIE RÓWNYCH

W sobotę 9 listopada w Zawidowicach (powiat pleszewski) odbył się ósmy, ostatni etap Korony Zachodu Polski. Centrum zawodów nordic walking mieściło się tym razem w urokliwej karczmie Stara Stajnia. Wśród startujących znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Olejniczak. Wyprawa do Zawidowic okazała się dla niej bardzo udana. Trzemesznianka wróciła do domu z kolejnym wyróżnieniem.

PIŁKARSKIE POTYCZKI

Dnia 6 listopada w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej chłopców. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). W starszej kategorii nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, młodszym zaś przypadła w udziale trzecia lokata.

GMINNE ZAWODY W UNIHOKEJA

Na przełomie października i listopada odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w unihokeju. Zgodnie z regulaminami Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” rywalizację przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców.

24 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego w Kruchowie do zawodów przystąpili uczniowie rocznika 2005 – 2006. Mimo zaciętej walki nie udało się zwyciężyć w żadnym spotkaniu.

DZIEWCZĘTA

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKOATLETYCE

W piątek 25 października nasza placówka była organizatorem Mistrzostw Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce Trzemeszno 2019. Zawody odbyły się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie. W imprezie udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół Gminy Trzemeszno. Lekkoatletyczne zmagania przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Młodzi zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich, biegach średnich oraz w skoku w dal.

MARTESKLASA - ZAGŁOSUJ W KONKURSIE

Nasza placówka bierze udział w konkursie firmy Martes p.n. MARTESKLASA. Akcja dedykowana jest szkolnym drużynom piłkarskim. Dwadzieścia ekip z najlepszymi wynikami z pierwszego etapu weźmie udział w drugiej odsłonie, w której jury wyłoni zdobywców głównych wyróżnień.

Do wygrania są następujące nagrody:

SPORTOWE OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTY

W piątek 4 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach odbył się I Piknik Klas Czwartych „Witamy na Kosmowskiego”. Poza głównymi bohaterami w spotkaniu uczestniczyli – dyrektor p. Sławomir Kupś, wicedyrektor p. Danuta Derezińska, wychowawca klasy czwartej p. Anna Kaczmarek oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowali dla czwartoklasistów „Sportowe Otrzęsiny”.