MARTESKLASA - ZAGŁOSUJ W KONKURSIE

Nasza placówka bierze udział w konkursie firmy Martes p.n. MARTESKLASA. Akcja dedykowana jest szkolnym drużynom piłkarskim. Dwadzieścia ekip z najlepszymi wynikami z pierwszego etapu weźmie udział w drugiej odsłonie, w której jury wyłoni zdobywców głównych wyróżnień.

Do wygrania są następujące nagrody:

SPORTOWE OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTY

W piątek 4 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach odbył się I Piknik Klas Czwartych „Witamy na Kosmowskiego”. Poza głównymi bohaterami w spotkaniu uczestniczyli – dyrektor p. Sławomir Kupś, wicedyrektor p. Danuta Derezińska, wychowawca klasy czwartej p. Anna Kaczmarek oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowali dla czwartoklasistów „Sportowe Otrzęsiny”.

SZKOLNY RANKING SPORTOWY ROZPOCZĘTY

Nauczyciele wychowania fizycznego trzemeszeńskiej „Dwójki” zainaugurowali w szkole cykl zawodów sportowych, mających za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do wspólnego i aktywnego spędzania czasu również po lekcjach. Pozalekcyjne spotkania przyjęły formę międzyklasowej rywalizacji, której celem jest wyłonienie najbardziej aktywnej i usportowionej klasy w danym roku szkolnym.

PONOWNIE NAJLEPSZA

28 września w Rożnowicach odbył się siódmy etap „Korony Zachodu Polski”. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl i MarszPoZdrowie.pl. Zawody ku pamięci Marka Stefaniaka zorganizowali – Stowarzyszenie Monar Rożnowice oraz NW Włóczykije. Kijkarze mieli tradycyjnie do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Przewidziano także konkurencję dla biegaczy. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zadbano o rozrywkę dla dzieci, rodzin i klubów.

BIEGALI NA PRZEŁAJ

25 września na terenie Stadniny Ogierów Skarbu Państwa przy ul. Kłeckoskiej w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegowe zawody przeprowadzono osobno dla rocznika 2007 i młodszych oraz roczników 2005 – 2006 w kategorii dziewcząt i chłopców.

MISTRZOSTWA POLSKI - ZŁOTO DLA OLI, BRĄZ DLA WIKTORII

W sobotę 14 września wczesnym rankiem pięcioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wyruszyła do Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Trzemesznianie wzięli tam udział w kolejnych zawodach a były to VII Mistrzostwa Polski na 5 i 10 km oraz III Mistrzostwa Europy na 5 km. Ranga i prestiż imprezy przyciągnęły rzeszę znanych i utytułowanych entuzjastów chodzenia z kijami z całej Polski i nie tylko. Nasi zawodnicy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach i dzięki uzyskanym wynikom potwierdzili swoją wysoką pozycję w światku kijkarzy.

NA PUCHARZE REGIONALNYM W ŚREMIE

W niedzielę 18 sierpnia miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Regionalnego Nordic Walking. Zawody odbyły się w Śremie a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Start i meta usytuowane zostały na stadionie przy ul. Poznańskiej. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi ścieżkami Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich. Do rywalizacji przystąpiła pięcioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna, która miała na swoim koncie udane występy w poprzednich etapach pucharu. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli.

OLA MISTRZYNIĄ POLSKI W KATEGORII K13

10 sierpnia w Osielsku a dokładnie w Żołędowie przy ul. Słonecznej odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Impreza ta była jednocześnie kolejnym etapem Pucharu Polski Nordic Walking. W tak prestiżowym wydarzeniu udział wzięło blisko 600 zawodników, w tym cała czołówka polskich kijkarzy. W gronie startujących nie zabrakło też skromnej ekipy z Grodu Kilińskiego. Rywalizację tradycyjnie przeprowadzono na dystansach – 5, 10 i 21 km.

WYSTARTOWAŁY W OLANDII

W niedzielę 16 czerwca w Krainie Wypoczynku i Konferencji „Olandia” (Prusim 5, 64-420 Kwilicz) odbył się trzeci etap Korony Zachodu Polski. Podczas kolejnej odsłony tego fantastycznego wydarzenia tradycyjnie już walka o podium krzyżowała się z zabawą i najróżniejszymi kreatywnymi animacjami a uczestnicy mieli okazję wczuć się w rycerski klimat. Sprzyjała temu niewątpliwie pogoda, która od samego rana zdecydowała się rozpieszczać i organizatorów, i zawodników. To bajkowe miejsce postanowiło odwiedzić ponad 200 osób.