WYBIEGAŁ TRZECIE MIEJSCE

W niedzielę 1 marca w Gnieźnie nad jeziorem Winiary odbył się „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 i 10 km. Rozegrano także zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg na 1963 metry a długość trasy związana była z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego /1963 rok – Józef Franczak pseudonim Lalek/.

SIATKARSKIE ELIMINACJE DO POWIATOWEGO FINAŁU

Dnia 28 lutego w Szczytnikach Duchownych odbyły się eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w piłce siatkowej chłopców z klas IV - VI. W zawodach tych uczestniczyli także reprezentanci trzemeszeńskiej "Dwójki" po tym, jak zwyciężyli w gminnej rywalizacji. Nasi uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami ze Szczytnik Duchownych oraz Łubowa.

Wynik spotkań:

SP 2 Trzemeszno – SP Szczytniki Duchowne 0:2 (19:25, 11:25)
SP 2 Trzemeszno – SP Łubowo 0:2 (10:25, 14:25)

GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 24 lutego w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły drugie miejsce, chłopcom przypadła w udziale trzecia lokata.

KOSZYKARSKA RYWALIZACJA SZKÓŁ

Dnia 20 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Trzemżalu miały miejsce Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rówieśniczek i zadowolić się czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej koszykarskiej rywalizacji. Chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium.

CZWÓRKAMI PRZEZ SIATKĘ

Dnia 18 lutego w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. To kolejne zawody, które rozegrane zostały w ramach XXI Wielkopolskich Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). W kategorii chłopców nasi uczniowie okazali się najlepsi, dziewczętom przypadło w udziale czwarte miejsce.

GMINNE POTYCZKI KOSZYKARZY

Dnia 14 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). Naszym reprezentantom, zarówno dziewczętom jak i chłopcom, przypadły w udziale czwarte lokaty.

MISTRZOWIE SPORTU 2019 - PLEBISCYT SPORTOWY GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

We wtorek 10 lutego w auli Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala, podsumowująca Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "Mistrzowie Sportu 2019". Oprócz triumfatorów etapu wojewódzkiego nagrodzono także zwycięzców rywalizacji powiatowej. Wśród zaproszonych i wyróżnionych osób znalazła się nasza uczennica Aleksandra Olejniczak. Do jej rąk trafił pamiątkowy medal i dyplom. Gratulacje złożył m.in. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz poseł Tadeusz Tomaszewski.

OLA I WIKTORIA LAUREATKAMI GMINNEGO PLEBISCYTU

Aleksandra Olejniczak i Wiktoria Rożek znalazły się w ścisłym gronie laureatów ósmej edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Juniora Gminy Trzemeszno, którego organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy oraz nasza placówka. Uroczyste podsumowanie plebiscytu nastąpiło w piątek 17 stycznia podczas Balu Sportowca, który odbył się w Gościńcu "Liliowy Staw" w Małachowie Złych Miejsc koło Witkowa. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie szkół z terenu gminy Trzemeszno.

PIŁKARZE KOLEJORZA GOŚĆMI TRZEMESZEŃSKIEJ DWÓJKI

W dniu 20 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedziło dwóch piłkarzy Lecha Poznań. Byli nimi – Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz. Spotkanie miało miejsce w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie. Rozpoczęło się ono od prezentacji zawodników oraz małej konferencji. Następnie piłkarze przeprowadzili konkurencje „jeden na jeden”. Każdy uczestnik spotkania mógł sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z zawodnikami Lecha, starając się strzelić bramkę.