KONKURS "SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW"

Uczniowie klasy 3b i 1b już po raz trzeci wzięli udział w konkursie skierowanym do klas I-III szkół podstawowych zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Pierwszym etapem konkursu było przeprowadzenie lekcji wg scenariusza "Ekozakątek-eksperymenty z powietrzem". W trakcie zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali doświadczenia m. in.: zabawa z woreczkiem foliowym, zabawa z dmuchajką, ćwiczenia z balonem. Podczas przeprowadzania eksperymentów dzieci miały wiele zabawy, a na ich twarzach malowało się zdziwienie i niedowierzanie.

AKTYWNI CZYTELNICY - PAŹDZIERNIK

Martyna Napiątek

kl. VII b
Oliwia Krawczyk

KONKURS PLASTYCZNY "HAŁABAŁA I JEGO PRZYGODY"

W październiku odbył się konkurs plastyczny „Hałabała i jego przygody”. Konkurs został zorganizowany z okazji 65. rocznicy śmierci autorki Lucyny Krzemienieckiej w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Uczniowie z klas I-III po wysłuchaniu trzech rozdziałów książki „Z przygód Krasnala Hałabały” wykonali prace plastyczne techniką collage. W konkursie wzięło udział 81 dzieci. Jury w składzie p.Kamila Wesołowska i p.Maria Dombek oceniły prace uczniów i wyłoniły laureatów.
I miejsce – Lena Dolata
Karol Lange

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Przed pierwszym dzwonkiem.

Drodzy rodzice! Wasze dziecko idzie do szkoły!

Obowiązkiem Waszego dziecka będzie:

- punktualnie przychodzić na zajęcia;
- codziennie mieć w tornistrze odpowiednie przybory szkolne, podręczniki i zeszyty;
- systematycznie uczyć się w szkole i w domu;
- właściwie zachowywać się w szkole i poza szkołą ,w stosunku do kolegów oraz osób
dorosłych;
- szanować przybory własne i kolegów;
- sumiennie wykonywać wszystkie obowiązki w szkole i w domu.

Wyprawka pierwszoklasisty

CHEMICZNE CZARY MARY

W czwartkowy poranek jedna z sal zamieniła się w...laboratorium chemiczne. A to za sprawą pani chemiczki, która odwiedziła naszych przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III. Dzieci mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: dymiący wulkan, kameleon-uparte kolory, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw, zmianę kolorów różnych cieczy, itd. Niektórzy z naszych dzielnych obserwatorów zamienili się w prawdziwych naukowców i wykonywali doświadczenia razem z chemiczką.

BAL KARNAWAŁOWY

W piątek 14 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala szkolna zamieniła się w salę balową. Bajkowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Dzięki wspaniałemu prowadzeniu imprezy przez didżeja Marka, przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się wyśmienicie. W przerwach między szalonymi tańcami odbywały się zabawy i konkursy. Każde dziecko otrzymało drobny upominek.

kar

WALENTYNKI

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia walentynek. W każdej klasie pojawiły się czerwone serca, a uczniowie w swoich strojach mieli czerwone elementy. Przez cały tydzień uczniowie do specjalnej skrzynki mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. W piątek 14 lutego „Amorki” z klasy Ia przekazały kartki adresatom.

NAJMŁODSI DLA WOŚP

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku uczniowie klas I – III włączyli się w tę akcję charytatywną. W piątek odbył się w szkole kiermasz słodkości i liczne licytacje. W niedzielę uczniowie z klas: Ia, Ib, IIa oraz III zaprezentowali program artystyczny w hali OSiR podczas Finału WOŚP. W kawiarence stoły uginały się pod ciężarem wszelkiego rodzaju ciast, ciasteczek i babeczek przygotowanych przez rodziców. Dzieci z oddziału przedszkolnego, czyli Biedronki i Krasnoludki również włączyły się do akcji. Udało się zebrać prawie 2400 zł.

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK "KOLĘDUJE TOBIE SERCE MOJE"

W czwartek, 19 grudnia 2019 r. odbył się koncert kolęd i pastorałek „Kolęduje Tobie moje serce” w wykonaniu dzieci z klas IIa, IIb i III, który wprowadził najmłodszych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. Wspólne kolędowanie jest jednym z bardzo ważnych sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. Koncert został zorganizowany przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a przez to przypominać, że: „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas”…