SPORTOWE POTYCZKI KLAS

Nauczyciele wychowania fizycznego trzemeszeńskiej „Dwójki” zainaugurowali w szkole cykl sportowych spotkań, mających za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do wspólnego i aktywnego spędzania czasu również po lekcjach. Celem tej pozalekcyjnej rekreacji ruchowej jest wyłonienie najbardziej aktywnej klasy w danym roku szkolnym. Uczniowie podczas poszczególnych „zawodów” mają szansę pokazać i umacniać umiejętności współdziałania i współpracy w zespole, mogą zaprezentować swój talent sportowy a przy okazji uzyskać za udział 10 punktów dla swojej klasy.

SPORTOWE OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTY

W czwartek 1 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach odbył się II Piknik Klas Czwartych „Witamy na Kosmowskiego”. Poza głównymi bohaterami w spotkaniu uczestniczyli – dyrektor p. Sławomir Kupś, wicedyrektor p. Danuta Derezińska, wychowawca klasy czwartej p. Piotr Kubiak oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowali dla czwartoklasistów „Sportowe Otrzęsiny”.

NA ZAWODACH W GĄSAWIE

W sobotę 1 sierpnia odbyła się dwunasta edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka (znany i ceniony lekarz – Gąsawski Judym). W ramach imprezy przeprowadzono także zawody nordic walking na odcinku 5 km.

WYBIEGAŁ TRZECIE MIEJSCE

W niedzielę 1 marca w Gnieźnie nad jeziorem Winiary odbył się „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 i 10 km. Rozegrano także zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg na 1963 metry a długość trasy związana była z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego /1963 rok – Józef Franczak pseudonim Lalek/.

SIATKARSKIE ELIMINACJE DO POWIATOWEGO FINAŁU

Dnia 28 lutego w Szczytnikach Duchownych odbyły się eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w piłce siatkowej chłopców z klas IV - VI. W zawodach tych uczestniczyli także reprezentanci trzemeszeńskiej "Dwójki" po tym, jak zwyciężyli w gminnej rywalizacji. Nasi uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami ze Szczytnik Duchownych oraz Łubowa.

Wynik spotkań:

SP 2 Trzemeszno – SP Szczytniki Duchowne 0:2 (19:25, 11:25)
SP 2 Trzemeszno – SP Łubowo 0:2 (10:25, 14:25)

GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 24 lutego w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły drugie miejsce, chłopcom przypadła w udziale trzecia lokata.

KOSZYKARSKA RYWALIZACJA SZKÓŁ

Dnia 20 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Trzemżalu miały miejsce Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 – 2006). Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rówieśniczek i zadowolić się czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej koszykarskiej rywalizacji. Chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium.

CZWÓRKAMI PRZEZ SIATKĘ

Dnia 18 lutego w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej. To kolejne zawody, które rozegrane zostały w ramach XXI Wielkopolskich Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). W kategorii chłopców nasi uczniowie okazali się najlepsi, dziewczętom przypadło w udziale czwarte miejsce.

GMINNE POTYCZKI KOSZYKARZY

Dnia 14 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w ramach XXI Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). Naszym reprezentantom, zarówno dziewczętom jak i chłopcom, przypadły w udziale czwarte lokaty.

MISTRZOWIE SPORTU 2019 - PLEBISCYT SPORTOWY GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

We wtorek 10 lutego w auli Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala, podsumowująca Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego "Mistrzowie Sportu 2019". Oprócz triumfatorów etapu wojewódzkiego nagrodzono także zwycięzców rywalizacji powiatowej. Wśród zaproszonych i wyróżnionych osób znalazła się nasza uczennica Aleksandra Olejniczak. Do jej rąk trafił pamiątkowy medal i dyplom. Gratulacje złożył m.in. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz poseł Tadeusz Tomaszewski.