WYSTARTOWAŁY W OLANDII

""

W niedzielę 16 czerwca w Krainie Wypoczynku i Konferencji „Olandia” (Prusim 5, 64-420 Kwilicz) odbył się trzeci etap Korony Zachodu Polski. Podczas kolejnej odsłony tego fantastycznego wydarzenia tradycyjnie już walka o podium krzyżowała się z zabawą i najróżniejszymi kreatywnymi animacjami a uczestnicy mieli okazję wczuć się w rycerski klimat. Sprzyjała temu niewątpliwie pogoda, która od samego rana zdecydowała się rozpieszczać i organizatorów, i zawodników. To bajkowe miejsce postanowiło odwiedzić ponad 200 osób.

Krótsza trasa obejmowała tym razem dystans 6,4 km, a dłuższa 11,8 km – nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w zaciętej rywalizacji. Wśród startujących znalazło się pięciu reprezentantów „Kijkowego Trzemeszna”. Wyprawa do Krainy Stu Jezior okazała się bardzo udana. Trzemesznianie wrócili do domu z wieloma wyróżnieniami.
Z krótszym dystansem zmierzyły się 162 osoby, w tym dwie uczennice naszej szkoły. Sprawiły one kolejną niespodziankę. Aleksandra Olejniczak (47:32) zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Wiktoria Rożek (49:55) była druga.