KOLEJNY START - KOLEJNY SUKCES

""

W sobotę 24 sierpnia odbyła się piąta odsłona Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl a organizatorem była Gmina Lubasz, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu i Nordic Walking Lubasz.

W piątym etapie rywalizacji, w marszu na dystansie 5 kilometrów, udział wzięła Aleksandra Olejniczak. Trasę przemierzyła w świetnym czasie 36,55 min. Wynik ten pozwolił jej ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. Odcinek ten przemierzyło 169 osób.

Tym razem ścieżki marszu poprowadzono wokół Jeziora Dużego. Trasa okazała się krajobrazowa i zróżnicowana. Biegła częściowo po lesie, częściowo malowniczymi polami. Na zakończeniu pętli na zawodników czekało niewielkie, ale dające się we znaki długie podejście. W przepięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się uzyskać świetne rezultaty, które pozwoliły na zajęcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.