MISTRZOSTWA POLSKI - ZŁOTO DLA OLI, BRĄZ DLA WIKTORII

""

W sobotę 14 września wczesnym rankiem pięcioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wyruszyła do Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Trzemesznianie wzięli tam udział w kolejnych zawodach a były to VII Mistrzostwa Polski na 5 i 10 km oraz III Mistrzostwa Europy na 5 km. Ranga i prestiż imprezy przyciągnęły rzeszę znanych i utytułowanych entuzjastów chodzenia z kijami z całej Polski i nie tylko. Nasi zawodnicy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach i dzięki uzyskanym wynikom potwierdzili swoją wysoką pozycję w światku kijkarzy.

Z pięcioma kilometrami, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Europy, zmierzyły się cztery trzemesznianki. Niesamowitą niespodziankę sprawiły młode adeptki nordic walking – Aleksandra Olejniczak (33,56 min./K – 9/open – 42) i Wiktoria Rożek (36,39 min./K – 23/open – 76). Był to dla nich kolejny start w tego typu imprezie, który okazał się bardzo udany. Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Wiktoria uzyskała trzecią lokatę. Ich ogromne chęci i pracowitość przynoszą w tym sezonie oczekiwane rezultaty. Dystans ten wybrało ogółem 232 zawodników, w tym 134 kobiety.

Po zakończeniu marszów dokonano dekoracji najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. Następnie, po sporej przerwie, nastąpiły starty w Mistrzostwach Europy. Zgodnie z regulaminem do udziału kwalifikowało się 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn z wspomnianego marszu na 5 km. Ostatecznie na tartanową bieżnię Stadionu Miejskiego im. Bronisława Bagińskiego przy ul. Sportowej wyruszyło 11 zawodniczek i 16 zawodników. W tym zacnym gronie znalazła się także Aleksandra Olejniczak. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje i masa kibiców. Oli nie udało się ukończyć zawodów. Ma ona za to na swoim koncie dwa tytuły Mistrzyni Polski, zdobyte w jednym sezonie.

Trasa Mistrzostw Polski wiodła jednym z siedmiu słynnych szlaków barlineckich lasów, które jako pierwsze w Polsce zaistniały na nordicowej mapie. Zawody w Barlinku były jednym z etapów Korony Polski.
Sztab organizacyjny to Barlinecki Ośrodek Kultury, Centrum Informacji Turystycznej w Barlinku, Burmistrz Barlinka oraz Nadleśnictwo Barlinek a także Fundacja Chodzezkijami.pl, Nordic Walking Poland i The North Event.