PONOWNIE NAJLEPSZA

""

28 września w Rożnowicach odbył się siódmy etap „Korony Zachodu Polski”. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl i MarszPoZdrowie.pl. Zawody ku pamięci Marka Stefaniaka zorganizowali – Stowarzyszenie Monar Rożnowice oraz NW Włóczykije. Kijkarze mieli tradycyjnie do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Przewidziano także konkurencję dla biegaczy. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zadbano o rozrywkę dla dzieci, rodzin i klubów.

W marszu na krótszym dystansie wystartowała Aleksandra Olejniczak (37,22 min./K – 9/open – 25). Nasza uczennica poradziła sobie doskonale i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Odcinek ten przemierzyło 137 osób, w tym 80 kobiet.

Organizatorzy przygotowali malowniczą trasę a także zapewnili odpowiedni klimat oraz przyjazną atmosferę. Rożnowice to miejsce położone obok Obornik, przyciąga nie tylko niesamowicie pięknymi, leśnymi trasami, ale przede wszystkim niezwykle ciepłą gościną pensjonariuszy Ośrodka Monar.
Aby dowiedzieć się więcej o cyklu „Korona Zachodu”, warto odwiedzić stronę www.koronapolskinw.pl. Znajdziecie tam regulamin, wyniki i galerie oraz niezbędne informacje i aktualności.