Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

tm

Wiadomo, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna do szybkiego wykonywania obliczeń, a jednocześnie niezbędna w życiu, a z pewnością na lekcjach matematyki. Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które w tym roku, miały miejsce 4 października.

tm

W tym roku odbył się konkurs tabliczki mnożenia. Do udziału zostały wytypowane najlepsze osoby z każdej klasy. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich to rozwiązywanie przykładów z tabliczki na kartkach - czas wykonania to 1 minuta. Drugi to tabliczka mnożenia na czas - przez dwie minuty (każdy może się sprawdzić, bo była to wersja online pochodząca z portalu matzoo.pl). Trzeci etap to gra z tabliczką mnożenia - przez 5 minut (zapraszamy do sprawdzenia siebie - tutaj).

Uczestnicy bawili się wyśmienicie - a oto chodziło organizatorom - czyli nauczycielom matematyki naszej szkoły. Ogłoszenie wyników już wkrótce.