SPORTOWE OTRZĘSINY CZWARTOKLASISTY

""

W piątek 4 października w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach odbył się I Piknik Klas Czwartych „Witamy na Kosmowskiego”. Poza głównymi bohaterami w spotkaniu uczestniczyli – dyrektor p. Sławomir Kupś, wicedyrektor p. Danuta Derezińska, wychowawca klasy czwartej p. Anna Kaczmarek oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowali dla czwartoklasistów „Sportowe Otrzęsiny”.

Po przybyciu uczestników na miejsce pikniku odbyło się uroczyste otwarcie, którego dokonał dyrektor szkoły. Następnie przedstawiono sprawy związane z organizacją i przebiegiem imprezy. Po tej części przystąpiono do „testu sprawności” uczniów i wychowawcy klasy czwartej. Był to bieg wyznaczoną w lesie trasą, na której usytuowano 5 stanowisk z rekreacyjnymi zadaniami do wykonania. Komisje sędziowskie złożone z uczniów starszych klas zwracały uwagę przede wszystkim na poprawność wykonania ćwiczeń przez poszczególnych zawodników.

Po pokonaniu trasy, dzięki Radzie Rodziców, wszyscy zostali zaproszeni na pieczenie pysznych kiełbasek przy ognisku. W trakcie biesiadowania odbyło się przyjęcie czwartoklasistów w poczet uczniów szkoły przy pl. Kosmowskiego 5. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.  Wszyscy otrzymali upominki oraz certyfikaty potwierdzające udział i pomyślne zaliczenie „Sportowych Otrzęsin”.

Dziękujemy p. Edycie Gromelskiej za opiekę nad uczniami kl. IV podczas przejazdu a szkolnym wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy – Weronika Bojanowska, Aleksandra Olejniczak, Wiktoria Rożek, Kacper Guzik, Jakub Koperski, Paweł Nowicki i Klaudiusz Jakubiak.