KONKURS EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

Gang Słodziaków

Uczniowie klasy II b i III po raz drugi wzięli udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Konkurs polega na zorganizowaniu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz stworzenia dekoracji klasy wykonanej z materiałów użytych wtórnie i w nawiązaniu do przygód Gangu Słodziaków. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie gościli leśniczego p. Sergiusza Przybylskiego, dyrekcję naszej szkoły: p. Sławomira Kupsia i p. Danutę Derezińską, bibliotekarkę szkolną p. Aldonę Trzcińską oraz przedstawicieli rodziców: p. Joannę Matuszyńską i p. Sławomirę Olejniczak. Leśniczy opowiedział o lesie, o roślinach i zwierzętach leśnych oraz o swojej pracy oraz odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Zaproszeni goście przeczytali uczniom fragmenty książki R. Piątkowskiej pt.” Gang Słodziaków”.