BIWAK ZUCHÓW

z1

Podczas weekendu w dniach 29.11 – 01.12. 2019 r. na terenie naszej szkoły odbył się biwak 6 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Indian”. Zuchy pod opieką druhny Teresy Górnej, Zosi Pruss, Anastazji Wikaryczak i Nikodema Bielasia spędziły trzy dni na poszukiwaniach magii Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszego dnia urządzały siedzibę elfów oraz uczestniczyły w grach, zabawach i nocnym świecznisku. W sobotę projektowały stajnię reniferów, fabrykę zabawek oraz dom Mikołaja, uczyły się pakować prezenty, robić ozdoby świąteczne, pisały list do Mikołaja, brały udział w biwakowej musztrze, wzięły również udział w rywalizacji sportowej elfów, turnieju świątecznym czy grze nocnej. Ostatni dzień upłynął zuchom na świątecznych porządkach, pożegnaniach i powrocie do domu. Dla większości dzieci był to pierwszy biwak w życiu ale wszystkie wykazały się prawdziwie zuchową dzielnością.

z5

z3