Spotkanie policjanta z rodzicami na temat Cyberprzemocy

z

W dniu 13.05. 2019r. na zebraniu szkolnym z rodzicami gościliśmy st. asp. pana Krzysztofa Sochę. Celem spotkania było uświadamianie rodzicom czym jest cyberprzemoc. Rodzice mieli możliwość poznania form i przejawów tego zjawiska, które może dotknąć każde dziecko korzystające z Internetu bądź urządzeń mobilnych. Rodzice dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora, SMS-y, e-maile, udostępniane zdjęć i filmików. Pan policjant tłumaczył rodzicom jak mogą chronić dzieci i siebie przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Zwrócił uwagę, na zjawisko podszywania się pod kogoś i realne zagrożenia ze strony osób dorosłych względem dzieci. Podkreślił, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Przedstawił konsekwencje prawne wynikające z popełniania czynów zabronionych w Internecie. Spotkanie zostało zorganizowane po to, aby podnieść świadomość rodziców i zwrócić ich uwagę na zagrożenia na jakie mogą być narażone dzieci korzystające z Internetu.