SZKOLNY RANKING SPORTOWY ROZPOCZĘTY

""

Nauczyciele wychowania fizycznego trzemeszeńskiej „Dwójki” zainaugurowali w szkole cykl zawodów sportowych, mających za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do wspólnego i aktywnego spędzania czasu również po lekcjach. Pozalekcyjne spotkania przyjęły formę międzyklasowej rywalizacji, której celem jest wyłonienie najbardziej aktywnej i usportowionej klasy w danym roku szkolnym. Uczniowie podczas poszczególnych zawodów mają szansę pokazać i umacniać umiejętności współdziałania i współpracy w zespole, mogą zaprezentować swój talent sportowy a przy okazji uzyskać do klasyfikacji generalnej współzawodnictwa odpowiednią ilość punktów dla swojej klasy. Sportowe zmagania toczą się w dwóch grupach – kl. V – VI i kl. VII – VIII.

Pierwszą edycję Szkolnego Rankingu Sportowego otworzyły Jesienne Przełaje Dwójki. W zawodach, które odbyły się 2 października, udział wzięły drużyny z 3 klas. Trasa biegu wiodła ścieżkami parku „Baba” a zespoły klasowe pokonywały ją w formie sztafety. Rywalizacji towarzyszyła pochmurna, jesienna aura.

Zawody przeprowadzili – p. Marzena Stankowska i p. Marcin Jakubiak przy pomocy uczennic – Dominiki Olejniczak, Klaudii Różyckiej, Sandry Walczak, Sandry Wieczorek i Weroniki Wojtaszak.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:

Klasy V – VI
1. 5 B – Klaudia Dobrowolska, Maja Osowiec, Klaudiusz Jakubiak i Gerard Kaczmarek.

Klasy VII – VIII
1. 8 – Zofia Libner, Aleksandra Rumianowska, Jakub Ogara i Jakub Walkowiak.
2. 7 B – Wiktoria Rożek, Kacper Paternoga i Rafał Walczak.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA https://www.facebook.com/sp2trzemeszno/