DZIEŃ LICZBY PI

Z okazji Dnia liczby Pi zespół nauczycieli matematyki i informatyki zorganizował konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas IV – VIII.

Liczba Pi – Ludolfina – związana jest kołem. Zatem zadanie konkursowe polegało na wyczarowaniu z kół, kółek kółeczek … elementów przyrody, kwiatów lub zwierząt.

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2020

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna propagująca znajomość tabliczki mnożenia. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji ŚDTM 2020 odbyła się 2 października 2020, także w naszej szkole.

W ten dzień odbył się konkurs znajomości tabliczki mnożenia, w którym brali udział przedstawiciele każdej klasy. Uczniowie świetni bawili się z tabliczką mnożenia.

KONKURS KANGUR 2019/2020

Tegoroczny konkurs matematyczny Kangur zostanie przeprowadzony online na platformie Dzwonek.pl

Próbny:
26.05 godz. 14:30 klasa 3 i 4 kategoria Maluch
25.05 godz. 17:15 klasa 5 i 6 kategoria Beniamin
25.05 godz. 14:15 klasa 7 i 8 kategoria Kadet

Konkurs Kangur:
04.06 godz. 17:00 Maluch klasa 3 i 4
03.06 godz. 17:15 Beniamin klasa 5 i 6
02.06 godz. 16:45 Kadet klasa 7 i 8

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - ROZDANIE NAGRÓD

8 października nastąpiło rozdanie nagród dla uczestników Konkursu Tabliczki Mnożenia.

Najlepszy okazał się Adrian Ziemba, drugie miejsce wywalczyła Antonia Burda, a trzecie miejsce zajęła Maja Kapela. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody i oryginalne gadżety.

Organizatorzy jeszcze raz dziękują za wspólną zabawę tabliczką mnożenia, a wszystkich uczniów zapraszają do kolejnego konkursu z tabliczką mnożenia już za rok  :).

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Wiadomo, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna do szybkiego wykonywania obliczeń, a jednocześnie niezbędna w życiu, a z pewnością na lekcjach matematyki. Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które w tym roku, miały miejsce 4 października.

DZIEŃ LICZBY PI

Dnia 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Uczniowie wszystkich klas czynnie włączyli się w  nadanie szkole matematycznego wystroju, przygotowując plakaty o liczbie PI i wyszukując wyrazy zawierające PI. Wszyscy uczniowie swój strój przyozdobili zrobionymi przez siebie okolicznościowymi kotylionami. 14 marca od samego rana po szkole unosił się zapach ciast i babeczek serwowanych w kawiarence u PI.