WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOŚP

Nasza szkoła włącza się w tegoroczną zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niestety nie możemy się spotkać aby zorganizować akcje na ten cel. Zachęcamy jednak do przekazywania datków do puszek. Tradycyjnie – puszka znajduje się w sekretariacie szkoły lub wirtualnie.

Poniżej udostępniamy linki do puszek naszych wolontariuszy, na które można za pomocą przelewu elektronicznego dokonać wpłaty.

https://eskarbonka.wosp.org.pl/mh6r12

https://eskarbonka.wosp.org.pl/8tr5e3

https://eskarbonka.wosp.org.pl/ayhae3

OBCHODY 102 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

ZHP2

27.12.2020r. o godzinie 12.00 zuchy i harcerze z 3 Szczepu Harcerskiego „Feniks” działającego przy naszej szkole wraz z komendą i przedstawicielami poszczególnych drużyn hufca uczcili pamięć uczestników Powstania Wielkopolskiego składając kwiaty i znicze oraz zaciągając warty na trzemeszeńskim cmentarzu w miejscach upamiętniających powstańców.

ZHP5

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

BŚP

Hufiec Trzemeszno pragnie poinformować wszystkich zainteresowanych, że przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbędzie się 22.12.2020r. o godz. 17.00 podczas mszy roratnej w trzemeszeńskiej bazylice. Światło będzie się paliło w bazylice do 24.12.20r., więc osoby, które nie będą mogły być na mszy roratniej, będą mogły odebrać je w późniejszym czasie.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WOSP1

Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej w ramach 29 Finału WOŚP 2021 rozpoczynamy zbiórkę online, która odbędzie się od 15 grudnia do 31 stycznia 2021.

Utworzona została e-Skarbonka, gdzie można dokonywać wpłat:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/xgwcqe

oraz grupa, gdzie można wystawić przedmiot do licytacji lub wziąć w niej udział. Wszystkie wylicytowane kwoty będą wpłacane do e-Skarbonki.

https://www.facebook.com/groups/1931569010502951

BIWAK ZUCHÓW

z1

Podczas weekendu w dniach 29.11 – 01.12. 2019 r. na terenie naszej szkoły odbył się biwak 6 Gromady Zuchowej „Przyjaciele Indian”. Zuchy pod opieką druhny Teresy Górnej, Zosi Pruss, Anastazji Wikaryczak i Nikodema Bielasia spędziły trzy dni na poszukiwaniach magii Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszego dnia urządzały siedzibę elfów oraz uczestniczyły w grach, zabawach i nocnym świecznisku.

BIWAK HARCERSKI W WYDARTOWIE

B1

10 WDH „Polanie” im Bolesława Chrobrego w dniach 22 – 24. 11.2019r. zorganizowała biwak halloweenowy w świetlicy wiejskiej w Wydartowie. Kadrę biwaku stanowili: Jagna Jatczak, Mateusz Woźniak, Leon Ciesielski, Martyna Wekwerth oraz zastępowi pomagający w utworzeniu zajęć Michalina Łabęcka i Szymon Tomaszewski. Harcerze brali udział w rywalizacji zastępów, w grach terenowych i zespołowych, poznali zwyczaje pośmiertne z różnych krajów, uczestniczyli w warsztatach podczas których stworzyli własne koszulki, rzeźbili dynie czy uczyli się przygotowywać obiady.

ZJAZD ZWYKŁY HUFCA TRZEMESZNO

kjkh

15 listopada 2019 roku w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się Zjazd Zwykły Hufca Trzemeszno. Zgromadził on kadrę instruktorską hufca, Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej dh hm. Tomasza Kujaczyńskiego, przedstawiciela Chorągwi dh Jarosłąwa Zimniaka oraz zaproszonych gości: v-ce Burmistrza Dariusza Jankowskieo, Przewodniczącego Rady Miejskiej Benedykta Nitkę, Dyrektor ZSOiZ p. Ilonę Adamską, Dyrektor SP nr 2 w Trzemesznie p. Sławomira Kupsia.

WARTY HONOROWE 01.11.2019

w2

Harcerze z 8 DH "Odkrywcy" im Vasco da Gamy w dniu 01. 11. 2019 r. pełnili warty honorowe przy grobie upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego. Była to służba podkreślająca pamięć harcerzy o bohaterach, których imię nosi Hufiec Trzemeszno, do którego należą.

HUFCOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

w0

W dniach 19-20 października harcerze z naszego szczepu wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Hufiec Trzemeszno. Zwiedzili: Muzeum Harcerstwa, Łazienki Królewskie,zobaczyli pomnik Jana Kilińskiego, Małej Syrenki czy Nieznanego Żołnierza. Odwiedzili również Powązki i złożyli znicze przy grobach harcerzy z Szarych Szeregów – Alka (Aleksy Dawidowski), Rudego (Jan Bytnar) i Zośki (Tadeusz Zawadzki). Wycieczka odbywała się także śladami znanych trzemesznian i mieszkańców gminy – Jerzego Waldorffa, Jana Kilińskiego oraz harcerki – Przewodniczącej ZHP – hm.

PRZEJŚCIE POMIĘDZY DRUŻYNAMI W SZCZEPIE

p8

15 października 2019 r. odbyło się uroczyste przejście zuchów i harcerzy do drużyn programowo starszych w szczepie. Zuchy, które uczęszczają już do IV klasy opuściły swoją gromadę i oficjalnie wstąpiły do 8 DH "Odkrywcy" a najstarsza druhenka z 8 DH wstąpiła do 10 WDH "Polanie". Uroczyste przejście rozpoczęło się grą miejską, podczas której członkowie szczepu musieli wykazać się odwagą, szybkością, umiejętnością logicznego myślenia oraz zgraniem zespołowym, całość zakończyło świecznisko w świetlicy SP 2 poprowadzone przez szczepową Beatę Marciniak.