APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

sn

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie kl. I - VII oraz chóru "Kantata" przygotowali inscenizację, podczas której przypomnieli dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wolność. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz recytacjami, co dostarczyło widzom wielu emocji. Uczestnicy apelu usłyszeli wiersze : „ Gawęda o miłości ziemi ojczystej” „ Elegia o… [chłopcu polskim] i pieśni patriotyczne: „Ta ziemia taka czysta”, „ Taki kraj”. Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w przygotowanie kotylionów, które podkreśliły odświętną atmosferę.

Tego dnia zostały również przyznane Stypendia św. Mikołaja. Otrzymali je następujący uczniowie: Kamil Kocierz (kl. VII B) Aleksandra Olejniczak (kl. VII B) Kacper Guzik (kl. VII B). Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

sm

Autor: Anna Wołowicz